TELEFONOS KONZULTÁCIÓ

Mi történik a szakértői konzultáción?

  • Mind a 45 perc teljes mértékig csak Rólad, az egészségi állapotodról és élethelyzetedről szól.
  • Maximális diszkréció mellett átvilágítjuk az aktuális problémádat, kihívásokat és a lehetőségeidet.
  • A telefonos konzultáció végére kikristályosodik, hogy milyen továbblépési lehetőségeid vannak, ill. hogy fel tudom-e ajánlani részemről az együttműködés lehetőségét.
  • Döntést hozhatunk az esetleges további közös munkáról.
  • Nemleges esetben továbbirányítalak a megfelelő szakember(ek)hez. 
  • Semmiféle termékértékesítés nem történik!
  • A konzultáció előzetes jelentkezéshez és előbírálathoz kötött. 

A zárt FacebookTM csoportban ezeket a visszajelzéseket írták a konzultáción résztvettek.

A jelentkezés menete:

  1. Foglald le az időpontodat a lenti naptárban!
  2. A foglalást visszaigazoló emailben fontos linkeket kapsz a
    1. konzultációs űrlaphoz
    2. személyes mappához a leleteidnek.
  3. A konzultációs űrlapot a lehető legrövidebb időn belül, de legkésőbb az email megérkezését követő 48 órán belül töltsd ki!
  4. Az űrlap adatai alapján előlegszámlát állítunk ki.

A jelentkezésed csak az előlegszámla kiegyenlítésével válik véglegessé, a végszámlát a konzultációt követően fogod megkapni.

Ha esetleg nem sikerült megválaszolni az űrlap kérdéseit – véletlenül bezáródott a küldés előtt – akkor az email címedre elküldött levélben lévő linkről  újra meg tudod nyitni.

Amennyiben nem kaptad meg az emailt 24 órán belül, kérlek jelezd ezt a kapcsolat@prosztatavedelmeben.hu email címünkön. Köszönjük!

FONTOS: Minél részletesebben töltöd ki az űrlapot, annál jobban fel tudok készülni „Belőled”, ez segíti a konzultáción a hatékonyságunkat. Előzetes adatok nélkül nem áll módomban konzultációt tartani!

Itt tudsz hozzám időpontot foglalni a 45 perces telefonos konzultációra

Magyarországon átlagosan 8-15 perc közé tehető egy orvosi konzultáció időtartama. (Nem csak a NEAK által finanszírozott ellátásban, gyakran a magánegészségügyben sem több 20 percnél. ) Ennyi idő áll rendelkezésre a köszönésre, bemutatkozásra, az adott egészségi probléma ismertetésére, anamnézis felvételére, vizsgálatra, a kérdésekre-válaszokra, ezek tisztázására, magyarázatra, további vizsgálatok megbeszélésére, terápiás javaslatokra, receptírásra stb.

Elképesztő, mi mindent akarunk belepaszírozni ezekbe a rövidke lehetőségekbe. 

  • Szeretnénk mindent alaposan átbeszélni az orvosunkkal egészen olyan részletességig, hogy valóban megnyugodhassunk. 
  • De senki nem akarja “feleslegesen” feltartani őt, és nem szeretné, ha tudatlannak vagy nyomulósnak tűnne. 
  • Az sem ritka, hogy a hosszas várakozást követő orvosi konzultáció alatt olyan feszültek leszünk, hogy teljesen lefagy a “rendszer” és csak utólag bosszankodunk, hogy még mi mindenre kellett volna rákérdezni, csak nem jutott az eszünkbe. 

Ezen nincs mit csodálkozni, hiszen lehet hosszú percekig/órákig tartó várakozás előzte meg a konzultációt az előtérben, ahol a hangulat nyilván nem támogatja a higgadt és fókuszált lelki állapotot.

Ráadásul bármennyire is igyekszünk, senki nincs felkészülve egy rosszindulatú daganat diagnózisra, titkon mindenki reméli, hogy itt biztosan fatális tévedés lehet csak.

És ekkor általában semmi értelmes, összeszedett nem tud az eszünkbe jutni.

És ez még csak a probléma egyik oldala!

Az időszűke miatt fennálló feszült helyzetben sokszor orvosi szempontból fontos információkra nem derül fény, ami 

  • akadályozhatja a gyógyító munkát
  • a gyógyulási folyamat hatékonyságát mérsékli
  • még az is lehet, hogy nem a megfelelő urológus vagy  terápia mellett köteleződünk el..

Igen, a konzultáció a Te aktuális állapotodra és helyzetedre fókuszál, nem általánosságokat fogsz hallani, hanem irányba állít, eligazít a sok, egymásnak sokszor ellentmondó, elbizonytalanító információ között. A legtöbben arról számolnak be, hogy megnyugodtak a konzultáció végére, mert tisztánlátást ad nem csak a betegnek, hanem a családnak is. Ez nélkülözhetetlen a felelősségteljes döntéshez. 

A hozzám fordulók pontos rálátást nyernek az aktuális lehetőségeikre és teendőikre, továbbá kapnak egy benyomást rólam, és a segítő munkámról is. Aki ez alapján úgy dönt, hogy bizalommal hozzám fordul további segítségért, és részt akar venni az uro-onkológiai (p)rehabilitációs programjaimban, arról is tudunk egyeztetni.  Számomra pedig kiderül, tudok-e az adott esetben valóban segíteni, és vállalom-e a hosszútávú együttműködést. Fontos tehát, hogy a konzultáció nem jelenti feltétlen azt, hogy egyértelműen részt tudsz venni a programjaimban.

Kérem, csak akkor jelentkezz erre a konzultációra, ha 

  • megemelkedett a PSA értéked (laboreredmény)
  • ha ezen túl igazoltan a prosztata daganatos betegséget diagnosztizáltak  pl.: biopsziával, vagy MRI vizsgálattal (stádiumbesorolástól függetlenül)
  • abban az esetben, ha nem vagy elégedett az életminőségeddel az orvosi beavatkozást követően, és a beavatkozás kevesebb mint fél éve történt. 

* Ha prosztata gyulladás, vagy prosztata jóindulatú megnagyobbodásod (BPH) krónikus , idült-,  vagy egyéb kismedencei fájdalmaid vannak, kérlek az urológusodat keresd fel!

* Hölgyektől nem tudok jelentkezést elfogadni a konzultációra! Bizonyára nehéz helyzet, amikor egy szerettünk nem tesz, vagy nem eléggé kész tenni a saját gyógyulásáért, de kérem kedves Nőtársaimat, hogy fogadják el, hogy ha a férfi nem elég elkötelezett ebben, akkor igazán én sem fogok tudni neki segíteni.

——

Kérlek ne vedd zokon, ha esetleg nem tudom elvállalni a további együttműködést a prosztatarák prehabilitációjában vagy a rehabilitációjában. Senki idejét/pénzét sem fogom rabolni, viszont szeretném az én időmet valóban a gyógyulás iránt elhivatott, tenni és változni akaró páciensekre fordítani – mindkettőnk megelégedésére.